ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ Κ18 ΑΠΟ ΤΟΝ ΖΗΝΩΝΑ

17/02/2017

Την ήττα από τον Ζήνωνα γνώρισε η Εθνική Ανδρών Κ18 σε αναμέτρηση που έγινε για το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Β1 Κατηγορίας. Το παιχνίδι ήταν κυρίως ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ζήνωνας προηγήθηκε με 20-18 στην Α' περίοδο, ενώ το σκορ οδηγήθηκε στο 39-37 μέχρι την ολοκλήρωση του Α' ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στην έναρξη της Γ' περιόδου, καταφέρνοντας να δημιουργήσουν διαφορά οκτώ πόντων στο παιχνίδι (65-53). Με την ολοκλήρωση της αναμέτρησης ο Ζήνωνας πήρε την νίκη με τελικό σκορ 86-73. Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Ελευθέριος Καρβούνης με 29 πόντους (1 τρίποντο, 15 ριμπάουντ, 4 ασσίστ). Από την Εθνική ξεχώρισε ο Μιχάλης Μοτίτης με 28 πόντους (1 τρίποντο, 13 ριμπάουντ, 3 ασσίστ).

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-18, 39-37, 65-53, 86-73