ΑΕΛ, ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΪΜΑΚΛΙΟΥ ΚΑΙ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΓΡΟΥ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΣΤΗΝ Β1 ΑΝΔΡΩΝ

10/01/2018

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε η δράση στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Β1 Κατηγορίας για την 9η αγωνιστική. Σημαντική εκτός έδρας νίκη σημείωσε στην Λευκωσία η ΑΕΛ, όπου επικράτησε της Ομόνοιας με 71-65, σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο «Τάσσος Παπαδόπουλος» Ελευθερία. Εκτός έδρας νίκη πέτυχε και ο Αχιλλέας Καϊμακλίου, ο οποίος νίκησε την ΕΝΑΔ μέσα στον Άγιο Δομέτιο με 57-47. Νικηφόρα συνέχισε και ο Αχιλλέας Αγρού, ο οποίος επικράτησε εύκολα εντός έδρας του Κέντρου Νεότητας Αγίου Νικολάου με 81-45. Η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί με την αναμέτρηση Εθνική Ενόπλων – Αστέρας Μέσα Γειτονιάς.

 

Ομόνοια Λευκωσίας – ΑΕΛ Λεμεσού 65-71

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 32-35, 46-59, 65-71

Ομόνοια Λευκωσίας (Κυριάκος Αδάμου)

Κασινόπουλος 11, Γεωργίου 10, Δουκανάρης 17 (4), Γαβριήλ, Πολυκάρπου, Χριστοδουλίδης, Κυριακίδης 8, Χαννούν 10, Γιάγκου, Κασινός 9.

ΑΕΛ Λεμεσού (Πέτρος Αντωνίου)

Λουκά, Δανιήλ 12 (2), Περεντός 3, Γεωργίου 18, Μονιάτης, Μαυρομμάτης 9, Μάρκου 8, Λεωνίδα 21 (2), Μάρκου.

 

Αχιλλέας Αγρού – Κ.Ν. Αγίου Νικολάου 81-45

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-13, 37-21, 70-27, 81-45

Αχιλλέας Αγρού (Στέφανος Αντωνιάδης)

Αντωνίου 7, Παπασταύρου 19, Ν. Κυριάκου 7, Π. Κυριάκου 8 (1), Ι. Χατζηπετρής 3, Αντωνιάδης 8, Καμπούρης 12, Στάυρου 4, Α. Χατζηπετρής 2, Ξενοφώντος 6, Γρηγορίου 5 (1).

Κ.Ν. Αγίου Νικολάου (Στέφανος Θρασυβουλίδης)

Θρασυβουλίδης 3 (1), Δαμιανού 11, Ξάνθου 4, Ξυστούρης 2, Χριστοφή, Στύλλας 14, Κωνσταντίνου 4, Κολτσίδας 5 (1), Αλεξάνδρου 2.

 

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – Αχιλλέας Καϊμακλίου 47-57

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-19, 26-27, 36-47, 47-57

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ (Αντώνης Ασιήκκαλης)

Μ. Χαριδήμου 8 (1), Καταρτζής 2, Κουρσαρίδης, Αριστοδήμου 8, Χειμώνας, Αλεξανδρίδης 3 (1), Σέππος 7, Αυγουστίνου 13 (1), Α. Χαριδήμου 6, Μιραλλάης.

Αχιλλέας Καϊμακλίου (Λούης Σιακαλλής)

Ιερωνυμίδης 4, Ανδρέου 12 (4), Πάντζιαρος 3 (1), Λάμπρου 8 (2), Τρετιάκοβ 3, Ιωάννου 8, Γρηγορίου 9 (1), Ζαβός 1, Σοφοκλέους 2, Κωνσταντινίδης 7, Πατρίκιος.

 

** Πατήστε εδώ για το πρόγραμμα και την βαθμολογία του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Β1 Κατηγορίας **

ΟΠΑΠ Basket League:

Θ. Ομάδα A. Ν. Η. Β.
1 Πετρολίνα ΑΕΚ 18 15 3 33
2 Κεραυνός 18 15 3 33
3 ΑΠΟΕΛ 18 11 7 29
4 Ε.Ν.Παραλιμνίου 18 9 9 27
5 Ε.Θ.Α. Έγκωμης 18 6 12 24
6 Απόλλων 18 4 14 22
7 ΑΠΟΠ 18 3 15 21
# Αγώνας Ημερ.

Δεν υπάρχουν διαθέσιμα αποτελέσματα

Instagram