ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΣΥΝΕΧΙΣΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

11/01/2018

Με τρεις αναμετρήσεις οι οποίες πραγματοποιήθηκαν το βράδυ της Τετάρτης 10 Ιανουαρίου συνεχίστηκε η δράση στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών, για την 12η αγωνιστική. Ο πρωτοπόρος Κεραυνός επικράτησε στο «Κώστας Παπαέλληνας» της Πετρολίνα ΑΕΚ με 77-52, ενώ στην Λεμεσό η C2S ΑΕΛ νίκησε στην έδρα της την Αναγέννηση Γερμασόγειας με 63-50. Εντός έδρας νίκη σημείωσε και η Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ, η οποία επικράτησε στον Άγιο Δομέτιο του ΑΠΟΕΛ με 69-51. Ρεπό για την 12η αγωνιστική είχε ο Απόλλωνας.

 

Κεραυνός – Πετρολίνα ΑΕΚ 77-52

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-12, 40-26, 54-41, 77-52

Κεραυνός (Χρίστος Στυλιανίδης)

Κωνσταντίνου 1, Μασούρα, Πιτσιλλίδου 9 (1), Κασάπη 8, Κυριάκου, Νικόλα 10, Έιβερι 22 (5), Ρουσσάκη 4, Μερκούρη 4, Θεολόγου 19, Κουρσάρη.

Πετρολίνα ΑΕΚ (Μιχάλης Μιχαήλ)

Τσενακλίεβα 26 (3), Ηλία, Γεννίτσαρη, Παπαδοπούλου 15, Μιχαήλ 2, Σούμπρα, Καραγιάννη 1, Κλόκκαρη, Σάιν 8 (1), Αναστασίου.

 

C2S ΑΕΛ – Αναγέννηση Γερμασόγειας 63-50

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-8, 30-20, 41-35, 63-50

C2S ΑΕΛ (Κωνσταντίνος Καραπίττης – Γαλάτια Αγιομαμίτη)

Παπαδούρη 14 (1), Στυλιανίδη 2, Γεωργίου, Παναγιώτου 4, Πιττάκα, Όρλοβιτς 15, Μαυρουδή 7 (1), Αντωνίου 9 (1), Σάββα 6, Αγαπίου 6, Κουπέπα.

Αναγέννηση Γερμασόγειας (Ηρακλής Πιττάκας)

Σαββίδου, Ξενοφώντος 4, Σοφοκλέους 5 (1), Τριανταφυλλίδου, Πάγκαλου 6, Κυριάκου 6, Ελευθεριάδου, Γουάσινγκτον 23, Μιχαλάκη 2, Γεωργίου, Ματσεντίδου, Παυλίδου 4.

 

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ – ΑΠΟΕΛ 69-51

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-6, 28-19, 49-28, 69-51

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ (Τάκης Μιραλλάης)

Κονομή 2, Γεωργίου 3, Πηλακούτα 12, Κουζάλη 9 (1), Ιγνατίου 8, Θεοδοσίου 16 (1), Μ. Καλλιάνου, Πέιτον 19, Π. Καλλιάνου.

ΑΠΟΕΛ (Νεμάνια Μπίεντοβ)

Μπέσλοου 28, Γεωργίου 4, Κληρίδη, Παπαγιάννη, Γουάφα, Ακαθιώτου, Θεοδώρου 3 (1), Ιωάννου 5 (1), Νικηφόρου, Χριστοδούλου 5 (1), Κόνιαλη 6.

** Δείτε εδώ περισσότερες φωτογραφίες από την αναμέτρηση ΕΝΑΔ-ΑΠΟΕΛ **

*** Βρείτε εδώ το πρόγραμμα και την βαθμολογία του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών ***

ΟΠΑΠ Basket League:

Θ. Ομάδα A. Ν. Η. Β.
1 Κεραυνός 1 1 0 2
2 Ε.Ν. Παραλιμνίου 1 1 0 2
3 Πετρολίνα ΑΕΚ 1 1 0 2
4 ΑΠΟΕΛ 1 1 0 2
5 Απόλλων 1 0 1 1
6 ΕΘΑ 1 0 1 1
7 ΕΚΑ ΑΕΛ 1 0 1 1
8 Ομόνοια 1 0 1 1

2η Αγωνιστική

# Αγώνας Ημερ.
1 Απόλλων VS Ε.Ν. Παραλιμνίου 19/10/2018 19:00
2 Πετρολίνα ΑΕΚ VS Κεραυνός 20/10/2018 16:00
3 ΕΚΑ ΑΕΛ VS Ομόνοια 21/10/2018 17:00
4 ΕΘΑ VS ΑΠΟΕΛ TV 22/10/2018 19:00

Instagram