ΣΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ ΤΡΟΧΟΚΑΘΙΣΜΑΤΟΣ

04/06/2018

Ο Απόλλων Λεμεσού κατέκτησε το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Τροχοκαθίσματος, μετά την δεύτερη του διαδοχική νίκη απέναντι στην Nicosia Team Rollers, την οποία σημείωσε στην έδρα του με σκορ 37-33, έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ελαφρώς καλύτερα το παιχνίδι και μέχρι την ολοκλήρωση της Α’ περιόδου ήταν μπροστά στο σκορ με 12-8. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, η Nicosia Team Rollers μείωσε την διαφορά στο σκορ στους δύο πόντους, με το σκορ να πηγαίνει στο 16-14.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν μέχρι την ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου να προηγηθούν, με 22-21, ωστόσο ο Απόλλωνας ήταν πιο συγκεντρωμένος στην τέταρτη περίοδο, καταφέρνοντας μέχρι το φινάλε του αγώνα να πάρει την νίκη με τελικό σκορ 37-33.

Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Σάββας Λαζάρου όπου πέτυχε 22 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-8, 16-14, 21-22, 37-33