ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κ14

10/10/2018

Πρεμιέρα πραγματοποιήθηκε για την Α’ φάση του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14, η οποία θα πραγματοποιηθεί σε δύο ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Με εντός έδρας νίκες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14 οι Ανόρθωση και ΑΕΛ, που επικράτησαν εντός έδρας των Άτλαντα (45-27) και Α.Ο. Αραδίππου (53-32) αντίστοιχα. Συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι που διεξάχθηκε στην Λάρνακα, ανάμεσα στον Ζήνωνα και την Πετρολίνα ΑΕΚ, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 30-25. Το τελευταίο παιχνίδι για την 1η αγωνιστική ανάμεσα στην Αναγέννηση Γερμασόγειας και τον Απόλλωνα θα πραγματοποιηθεί στις 27 Οκτωβρίου.

Τα αποτελέσματα (1η αγωνιστική):

Αναγέννηση Γερμασόγειας - Απόλλων (27/10/2018)

Ζήνωνας - Πετρολίνα ΑΕΚ 25-30

Ανόρθωση - Άτλαντας 45-27

ΑΕΛ - Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 53-32

Η συνέχεια (2η αγωνιστική):

Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου - Ανόρθωση (14/10/2018, 11:00)

Άτλαντας - Ζήνωνας (13/10/2018, 12:00)

Απόλλων - ΑΕΛ (13/10/2018, 12:00)

ΑΠΟΠ - Αναγέννηση Γερμασόγειας (13/10/2018, 10:00)

 

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Νικηφόρο ξεκίνημα για τους Αχιλλέα Καϊμακλίου, Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ και Youth Stars, στο πλαίσιο της πρεμιέρας του δεύτερου ομίλου για το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ14. Ο Αχιλλέας νίκησε εντός έδρας τον Κεραυνό με 52-40, ενώ το Youth Stars πέτυχε μεγάλη νίκη επί ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς με 89-13. Η Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ πέρασε νικηφόρα από την έδρα του ΝΒΑ, όπου επικράτησε με 39-25. Στο τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής, η ΕΘΑ πήρε την νίκη επί της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου με 20-0, χωρίς την διεξαγωγή αγώνα.

Τα αποτελέσματα (1η αγωνιστική):

Αχιλλέας Καϊμακλίου - Κεραυνός 52-40

NBA B. C. - Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 25-39

Youth Stars - ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς 89-13

ΕΘΑ - Ε. Ν. Παραλιμνίου 20-0

H συνέχεια (2η αγωνιστική):

Αχιλλέας Καϊμακλίου - ΕΘΑ (13/10/2018, 15:00)

Κεραυνός - Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ (13/10/2018, 13:00)

Ε. ν. Παραλιμνίου - Youth Stars (13/10/2018, 12:00)

ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς - ΝΒΑ Β. C. (13/10/2018, 12:00)

 

ΟΠΑΠ Basket League:

Θ. Ομάδα A. Ν. Η. Β.
1 Κεραυνός 1 1 0 2
2 Ε.Ν. Παραλιμνίου 1 1 0 2
3 Πετρολίνα ΑΕΚ 1 1 0 2
4 ΑΠΟΕΛ 1 1 0 2
5 Απόλλων 1 0 1 1
6 ΕΘΑ 1 0 1 1
7 ΕΚΑ ΑΕΛ 1 0 1 1
8 Ομόνοια 1 0 1 1

2η Αγωνιστική

# Αγώνας Ημερ.
1 Απόλλων VS Ε.Ν. Παραλιμνίου 19/10/2018 19:00
2 Πετρολίνα ΑΕΚ VS Κεραυνός 20/10/2018 16:00
3 ΕΚΑ ΑΕΛ VS Ομόνοια 21/10/2018 17:00
4 ΕΘΑ VS ΑΠΟΕΛ TV 22/10/2018 19:00

Instagram