ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

07/11/2018

Με εντυπωσιακές αναμετρήσεις στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε η δράση για τους δύο ομίλους του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Κ16.

Α’ Όμιλος

Πολύ δυνατές ήταν οι αναμετρήσεις που έγιναν στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής. Το Youth Stars έχασε το αήττητο του σερί καθώς ηττήθηκε στη Λάρνακα από το Ζήνωνα με 54-34, ενώ εντός έδρας νίκες σημείωσαν  οι Κεραυνός και ΕΘΑ. Στο «Κώστας Παπαέλληνας», ο Κεραυνός νίκησε με 63-38 τον Αχιλλέα Καϊμακλίου, ενώ η ΕΘΑ, κέρδισε την Πετρολίνα ΑΕΚ με 65-37. Στα σημεία κρίθηκε ο νικητής στην αναμέτρηση ανάμεσα στο ΝΒΑ Β. C και στον Αθλητικό Όμιλο Αραδίππου, που τελείωσε με νίκη των φιλοξενουμένων με σκορ 58-56.

Tα αποτελέσματα (6η αγωνιστική):

ΕΘΑ - Πετρολίνα ΑΕΚ 65-37

ΝΒΑ Β. C. - Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου 56-58

Ζήνωνας - Youth Stars 54-34

Κεραυνός - Αχιλλέας Καϊμακλίου 63-38

Η συνέχεια (7η αγωνιστική):

Πετρολίνα ΑΕΚ - Ζήνωνας (11/11/2018, 10:00)

Youth Stars - Κεραυνός (11/11/2018, 10:00)

Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ - ΝΒΑ Β. C. (11/11/2018, 11:00)

Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου - ΕΘΑ (11/11/2018, 14:00)

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Youth Stars 6 4 2 0 360 219 0 10
2 Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 5 4 1 0 249 190 0 9
3 Κεραυνός Στροβόλου 5 4 1 0 304 198 0 9
4 ΕΘΑ Έγκωμης 5 4 1 0 242 205 0 9
5 Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 5 3 2 0 255 280 0 8
6 Αχιλλέας Καϊμακλίου 6 2 4 0 236 278 0 8
7 Α.Ο. Αραδίπου 5 2 3 0 254 323 0 7
8 Πετρολίνα ΑΕΚ 5 1 4 0 222 355 0 6
9 NBA BC 6 0 6 0 252 326 0 6
 

 

Β` Όμιλος:

Με νίκες συνέχισαν οι ισόβαθμοι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του δεύτερου ομίλου, Ανόρθωση και ΑΠΟΠ, μετά την ολοκλήρωση της 6ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Γυναικών Κ16.

Η Ανόρθωση νίκησε με 41-22 τον Άτλαντα, ενώ τα κορίτσια από την Πάφο κέρδισαν επίσης εντός έδρας τον Απόλλωνα με 69-46. Με εκτός έδρας νίκη για την Αναγέννηση Γερμασόγειας, τελείωσε το παιχνίδι της με αντίπαλο τον Άρη. Το τελικό σκορ ήταν 71-21.

Τα αποτελέσματα (6η αγωνιστική):

ΑΠΟΠ - Απόλλων 69-46

Ανόρθωση - Άτλαντας 41-22

Άρης - Αναγέννηση Γερμασόγειας 21-71

Η συνέχεια (7η αγωνιστική):

Αναγέννηση Γερμασόγειας - Ανόρθωση (11/11/2018, 10:00)

Απόλλων - Άρης (11/11/2018, 10:00)

Άτλαντας - ΑΠΟΠ (11/11/2018, 12:00)

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Ανόρθωση Αμμοχώστου 6 5 1 0 327 221 0 11
2 ΑΠΟΠ Πάφου 6 5 1 0 326 259 0 11
3 ΑΤΛΑΝΤΑΣ 6 3 3 0 241 247 0 9
4 Αναγέννηση Γερμασόγειας 6 2 4 0 301 274 0 8
5 ΑΡΗΣ 6 2 4 0 210 321 0 8
6 Απόλλων Λεμεσού 6 1 5 0 219 302 0 7
 

ΟΠΑΠ Basket League:

Θ. Ομάδα A. Ν. Η. Β.
1 Κεραυνός 5 4 1 9
2 ΑΠΟΕΛ 5 3 2 8
3 Πετρολίνα ΑΕΚ 5 3 2 8
4 ΕΚΑ ΑΕΛ 5 3 2 8
5 Απόλλων 5 2 3 7
6 Ε.Ν. Παραλιμνίου 5 2 3 7
7 Ομόνοια 5 2 3 7
8 ΕΘΑ 5 1 4 6

6η Αγωνιστική

# Αγώνας Ημερ.
1 Ε.Ν. Παραλιμνίου VS Ομόνοια TV 16/11/2018 19:00
2 Πετρολίνα ΑΕΚ VS Απόλλων 17/11/2018 17:00
3 ΕΘΑ VS ΕΚΑ ΑΕΛ 17/11/2018 18:30
4 ΑΠΟΕΛ VS Κεραυνός 18/11/2018 18:00

Instagram