ΜΕ ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΕΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΙΣΤΗΚΕ Η ΔΡΑΣΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΑΠ ΑΝΔΡΩΝ Κ14

07/11/2018

Συναρπαστικά παιχνίδια με πλούσιο θέαμα είδαμε για την 4η αγωνιστική και των τριών ομίλων του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14.

Α’ Όμιλος

Στις τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες έφθασαν οι Ανόρθωση, ΑΠΟΠ και Αστέρας Μέσα Γειτονιάς, μετά την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου για το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14. Ανόρθωση και ΑΠΟΠ προχώρησαν με εντός έδρας επιτυχίες, κερδίζοντας τους Αχιλλέα Αγρού με 72-14 και Απόλλωνα με 50-38 αντίστοιχα, ενώ σημαντική εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Αστέρας Μέσα Γειτονιάς επί του Άτλαντα με 104-36.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στον Άγιο Αθανάσιο, όπου η ΑΕΛ νίκησε την γηπεδούχο ομάδα της Ένωσης Νέων, με 52-50, ενώ με εκτός έδρας νίκη, προχώρησε και ο ΑΣΙΛ, που πήρε το ροζ φύλλο στην έδρα της Αναγέννησης Γερμασόγειας με σκορ 55-32.

Τα αποτελέσματα (4η αγωνιστική):

Ανόρθωση - Αχιλλέας Αγρού 72-14

Άτλαντας - Αστέρας Μέσα Γειτονιάς 36-104

Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου - ΑΕΛ 50-52

ΑΠΟΠ - Απόλλων 50-38

Αναγέννηση Γερμασόγειας - ΑΣΙΛ 32-55

Η συνέχεια (5η αγωνιστική):

ΑΣΙΛ - Άτλαντας (10/11/2018, 10:00)

Phoenix MJ Basket Plus - Αναγέννηση Γερμασόγειας (10/11/2018, 12:00)

Απόλλων - Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου (10/11/2018, 10:00)

Αστέρας Μέσα Γειτονιάς - Ανόρθωση (10/11/2018, 12:00)

Αχιλλέας Αγρού - ΑΠΟΠ (10/11/2018, 12:00)

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 ΑΣΤΕΡΑΣ Μέσα Γειτονιάς 4 4 0 0 431 81 0 8
2 Ανόρθωση Αμμοχώστου 4 4 0 0 191 73 0 8
3 ΑΠΟΠ Πάφου 4 4 0 0 119 70 0 8
4 ΑΤΛΑΝΤΑΣ 4 3 1 0 159 160 0 7
5 ΑΧΙΛΛΕΑΣ Αγρού 4 2 2 0 113 188 0 6
6 Απόλλων Λεμεσού 4 1 3 0 165 170 0 5
7 ΑΣΥΛ 3 2 1 0 115 188 0 5
8 ΑΕΛ Λεμεσού 5 2 0 3 104 160 0 4
9 Ε. Ν. Αγίου Αθανασίου 4 0 4 0 159 197 0 4
10 Αναγέννηση Γερμασόγειας 4 0 4 0 83 261 0 4
11 Phoenix MJ Basket Plus 3 0 3 0 108 199 0 3

 

Β' Όμιλος:

Τέσσερις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις μετρά πλέον ο Ζήνωνας μετά τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής για τον δεύτερο όμιλο στο Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14, ο οποίος νίκησε με 70-33 την Πετρολίνα ΑΕΚ εκτός έδρας και έμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας. Στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας έμεινε ο Αχιλλέας Καϊμακλίου, ο οποίος επίσης εκτός έδρας, νίκησε με 71-29 την Ένωση Νέων Παραλιμνίου.

Με εκτός έδρας νίκη τελείωσε και το τρίτο παιχνίδι του ομίλου, αυτό ανάμεσα στον Αθλητικό Όμιλο Αραδίππου και στην ΕΘΑ, που έληξε με νίκη των «κιτρινόμαυρων» με σκορ 49-43, μετά από μια αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Τα αποτελέσματα (4η αγωνιστική):

Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου - ΕΘΑ 43-49

Πετρολίνα ΑΕΚ - Ζήνωνας 33-70

Ε. Ν. Παραλιμνίου - Αχιλλέας 29-71

Η συνέχεια (5η αγωνιστική):

Ζήνωνας - Ε. Ν. Παραλιμνίου (10/11/2018, 10:00)

ΕΘΑ - Πετρολίνα ΑΕΚ (10/11/2018, 12:30)

Αχιλλέας - Αθλητικός Όμιλος Αραδίππου (10/11/2018, 15:00)

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 4 4 0 0 315 125 0 8
2 Αχιλλέας Καϊμακλίου 4 3 1 0 227 176 0 7
3 Πετρολίνα ΑΕΚ 4 2 2 0 174 190 0 6
4 Ε.Θ.Α. Έγκωμης 4 2 2 0 171 232 0 6
5 Α.Ο. Αραδίπου 4 1 3 0 150 222 0 5
6 Ε. Ν. Παραλιμνίου 4 0 4 0 153 245 0 4
 

 

Γ` Όμιλος

Τέσσερις νίκες στα ισάριθμα του μέχρι τώρα παιχνίδια μετράει το Youth Stars, μετά και την 4η αγωνιστική στον τρίτο όμιλο για το Πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Ανδρών Κ14. Με ευκολία νίκησε εντός έδρας το ΝΒΑ B με 105-11. Τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια μετράει το ΝΒΑ, που επίσης εύκολα πέρασε από την έδρα του Όλυμπου Αγλαντζιάς με σκορ 90-32. Εντός έδρας νίκη για τον ΑΠΟΕΛ, επί του Youth Stars B με 62-27, στο τρίτο παιχνίδι της ημέρας, ενώ χωρίς αγώνα, το Ευ Ζην, πήρε τη νίκη (20-0) στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς.

Τα αποτελέσματα (4η αγωνιστική):   

Όλυμπος Αγλαντζιάς - ΝΒΑ Β. C. 32-90

ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς - Ευ Ζην 0-20

ΑΠΟΕΛ - Youth Stars B 62-27

Youth Stars - ΝΒΑ Β. C. B 105-11

Η συνέχεια (5η αγωνιστική): 

Ευ Ζην - ΑΠΟΕΛ (10/11/2018, 09:00)

ΝΒΑ Β. C. B - ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς (10/11/2018, 10:00)

ΝΒΑ Β. C. - Youth Stars (10/11/2018, 12:00)

Κεραυνός - Όλυμπος Αγλαντζιάς (10/11/2018, 13:45)

Θ. Ομάδα Α. Ν. Η. M. Υ. Κ. Π. Β.
1 Youth Stars 4 4 0 0 322 108 0 8
2 Όλυμπος Αγλαντζιάς 4 3 1 0 202 171 0 7
3 NBA B.C. 3 3 0 0 237 93 0 6
4 Αθλητικός Πολιτιστικός Όμιλος ΕΥ ΖΗΝ 4 2 2 0 70 148 0 6
5 ΑΠΟΕΛ 3 2 1 0 129 90 0 5
6 Youth Stars B 4 1 3 0 129 175 0 5
7 Κεραυνός Στροβόλου 3 1 2 0 144 89 0 4
8 NBA B.C. B 4 0 4 0 75 374 0 4
9 ΠΑΟΚ Κοκκινοτριμιθιάς 3 0 2 1 0 60 0 2
 

 

ΟΠΑΠ Basket League:

Θ. Ομάδα A. Ν. Η. Β.
1 Κεραυνός 5 4 1 9
2 ΑΠΟΕΛ 5 3 2 8
3 Πετρολίνα ΑΕΚ 5 3 2 8
4 ΕΚΑ ΑΕΛ 5 3 2 8
5 Απόλλων 5 2 3 7
6 Ε.Ν. Παραλιμνίου 5 2 3 7
7 Ομόνοια 5 2 3 7
8 ΕΘΑ 5 1 4 6

6η Αγωνιστική

# Αγώνας Ημερ.
1 Ε.Ν. Παραλιμνίου VS Ομόνοια TV 16/11/2018 19:00
2 Πετρολίνα ΑΕΚ VS Απόλλων 17/11/2018 17:00
3 ΕΘΑ VS ΕΚΑ ΑΕΛ 17/11/2018 18:30
4 ΑΠΟΕΛ VS Κεραυνός 18/11/2018 18:00

Instagram